Pogoda zamówiona, goście zaproszeni, wszystko przygotowane, biegacze i „kijkarze” w pełnej gotowości i …. można zaczynać 😀

15. lipca 2017 roku przeszedł oficjalnie i z pompą do historii. Nasze urodziny były naprawdę wspaniałe 😀 😀 😀 tylu uczestników nie mieliśmy jeszcze nigdy – 22 wolontariuszy przygotowało całą imprezę, 145 osób pokonało 5 kilometrowy dystans, a do tego tłum kibiców i jak zawsze nasze urocze psiaki. Swoją obecnością zaszczycili nas: Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz, Zastępca Prezydenta Paweł Sujka, Przewodniczący Rady Miasta Dariusz Śliwiński i Prezes Klubu Biegowego Jogging Świnoujście Andrzej Mrozek, przedstawicielka parkrun Polska – MONIKA DYKIER – WOŹNIAK, ale wcale nie było poważnie i oficjalnie a wręcz przeciwnie, wszyscy bawili się doskonale. Przed biegiem nagrodziliśmy naszych najwytrwalszych uczestników, którzy przez cały rok starali się być z nami w każdą, no może prawie każdą sobotę. Najwięcej parkrunów przebiegli: 48 – MONIKA MURAWSKA, 40 – RYSZARD PILZ, wśród juniorów 39 – KLAUDYNA MAŁOCHA, wśród chodziarzy najlepsza okazała się GABRIELA STAWNA – 41 i KAROL WITKOWSKI – 22. Wszystkim gratulujemy wytrwałości i życzymy aby każda sobota zaczynała się w parku na starcie świnoujskiego parkrunu.

Roczek #parkrun Świnoujście

Publiée par Świnoujście w sieci sur Samedi 15 juillet 2017

W dzisiejszym biegu najszybsi mężczyźni to:
1. Piotr Bakan – 17:03
2. Kamil Stępień 17:07
3. Piotr Moździerz 18:47
Najszybsze kobiety:
1. Daria Potomska 19:41
2. Agnieszka Załoga-Sikorska 22:40
3. Karolina Romańska 23:05

Zwycięzcy dzisiejszego biegu, którzy ustanowili także rekordy trasy Piotr Bakan i Daria Potomska reprezentują KS HANZA GOLENIÓW.

Ustanowiliśmy dzisiaj nowy rekord uczestnictwa – 145 osób – z czego niezmiernie się cieszymy!!! Aż 37 osób pobiegło z nami po raz pierwszy a aż 40 poprawiło swoje życiówki. Gościliśmy biegaczy z Trzciela/k. Poznania, Ziębic, Goleniowa, Kołczewa, Wolina, Międzyzdrojów, Konina, Wrocławia, Łodzi, Krakowa, oraz z zagranicy z bardzo egzotycznego Curacao, z Niemiec, Ukrainy i ze Szwecji. Bieganie łączy nie tylko pokolenia o czym mogliśmy się przekonać już nieraz ale też narody 😀 co widać po dzisiejszym parkrunie.

Szczegółowe wyniki znajdziecie tu: http://www.parkrun.pl/swinoujs…/rezultaty/ostatnierezultaty/

Na mecie, każdy uczestnik otrzymał niespodziankę, ufundowane przez Hotel „Trzy Wyspy” kominy biegowe dla 120 osób i pakiety upominkowe od Uzdrowiska Świnoujście SA.
Część rekreacyjna parkrunu miała charakter piknikowy. Na trawie na przyniesionych przez Mariusza Małochę kocykach, wśród kolorowych plażowych piłek i parasoli, tym razem chroniącym przed słońcem, można się było zrelaksować i oddać łakomstwu. Po biegu wszyscy częstowali się naszym wspaniałym urodzinowym tortem ( ukłony i podziękowania dla piekarni Jarosława Węglarza), smacznym ciastem (ukłony i podziękowania dla Anety Burnat-Szczęsnej i Jagody Jaruszewskiej) i arbuzem, nadmienię tu, że wszystko zostało skonsumowane do ostatniego okruszka. Do tego jak zawsze serwowaliśmy wodę mineralną, pyszną kawę i dla łasuchów cukierki i czekoladę. Było w czym wybierać 😀 😀 😀

Jedną z pobiegowych atrakcji było rozlosowanie nagród ufundowanych przez naszych sponsorów. Były wśród nich albumy ze Świnoujścia, torby plażowe, kubki, piłki, długopisy, maskotki, breloczki do kluczy.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam dzisiaj przeprowadzić rocznicowy parkrun – 22 wolontariuszom oraz sponsorom Uzdrowisku Świnoujście S.A., Hotelowi „Trzy Wyspy”, Stowarzyszeniu Trzeźwościowemu „HOL”, Piekarni-Cukierni Jarosława Węglarza, Prezydentowi i Wiceprezydentowi Świnoujścia, Sklepowi „Duet”, Klubowi MMKS „Maraton” oraz p. Annie Maciejewskiej – z Dekoratorni 24.

Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie, za wspaniałą zabawę i za to , że możemy wspólnie bawić się bieganiem a już za tydzień zapraszamy na # 54 parkrun Świnoujście.