W imieniu rodziców przedszkolaków z Przedszkola nr 10 w Świnoujściu, zapraszamy wszystkich rodziców na spotkanie: 20 czerwca (wtorek) do Szkoły Podstawowej nr 1 o godz. 16.00.


Urząd Miasta w Świnoujściu – Wydział Oświaty, 20 czerwca 2017 o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej nr 1 organizuje spotkanie dla rodziców najstarszych, tj. 6-letnich przedszkolaków z Przedszkola nr 10 w Świnoujściu. Celem spotkania jest omówienie procedury przeniesienia dzieci do Szkoły Podstawowej nr 1, gdzie miałyby kontynuować edukację.

reklama

Informacja o spotkaniu dotarła do przedszkola 14.06.2017 r., a zatem dzień przed długim weekendem i została wywieszona na drzwiach wejściowych do sal w których przebywają najstarsze przedszkolaki. Tak krótki czas i nieskuteczny sposób na przekazanie informacji rodzicom o wyrzuceniu ich dzieci z przedszkola jest skandaliczny! Rodziców o wiele wcześniej się informuje o wycieczkach, zwołując specjalne spotkania.

Należy uznać, że jest to celowe działanie władz miasta, które doskonale wiedzą, że w czasie weekendu wielu dzieci nie ma w przedszkolu, ponieważ wyjeżdżają z rodzicami. A zatem informacja dotrze tylko do niektórych rodziców, co jest na rękę dla władz, ponieważ konsultacja społeczna się odbędzie i będzie można stwierdzić, że niewielu rodziców przyszło na spotkanie ( a nieobecni głosu nie mają!), czyli jest im obojętne, gdzie ich dzieci będą się edukować

Urząd Miasta – 16 czerwca nie potrafił udzielić informacji nt. spotkania, ponieważ urzędnicy mają długi weekend. Władze miasta chcą przeforsować swój pomysł i przenieść przedszkolaków do wielkiej szkoły. Jest to zamiar niewychowawczy i niepedagogiczny, ponieważ 6-letnie dzieci nie są przygotowane, aby zmieniać środowisko swojej edukacji. Nikt nie interesuje się tym, że jest to najważniejszy czas dla dzieci, które powinny czuć się bezpiecznie, aby zdobywać podstawowe kompetencje i umiejętności, nie w wielkim budynku ale w przytulnym przedszkolu. Sprytnym sposobem władze miasta chcą zrealizować swoje zamierzenie, nie licząc się z opinią rodziców. Jak do takich działań mają się słowa Janusza Korczaka:

Czym jest dziecko […]? Czym jest ta połowa ludzkości, żyjąca razem i obok nas w tragicznym rozdwojeniu? Nakładamy na nią brzemię obowiązków jutrzejszego człowieka, nie dając żadnego z praw człowieka dzisiejszego.