Długi weekend zachęcił do wyjazdów, a dowodem tego byli liczni gości na sobotnim 49. parkrunie z różnych zakątków – Werner SØNÆS-NIELSEN z Dani (uczestnik 94 biegów parkrun), Karol i Dorota z Gdyni, Sylwia, Mariusz i Piotr reprezentujących parkrun Żary, byli także zawodnicy z Wrocławia i jak zwykle nie zawiedli sąsiedzi z wyspy Uznam.

Gościem szczególnym, który pokonał parkrunową trasę w Świnoujściu, był Grzegorz Tomaszewski, osoba współtworząca parkrun Polska oraz koordynator parkrun Poznań.

reklama

Deszczowa pogoda nie przeszkodziła w aktywnym początku soboty, po rozgrzewce prowadzonej tym razem przez Anię Sikorską, odprawie na linii mety, ponad pięćdziesięciu zawodników pomknęło 5 km trasą alejkami Parku Zdrojowego. Biegaczy prowadził rower bezpieczeństwa, tym razem pod przewodnictwem Adama Krawczuk. Rekordy trasy osiągnęło sześciu biegaczy.

W klasyfikacji open:

Sylwester SWĘDROWSKI 18:38
Wojciech WINIARSKI 19:20
Grzegorz Piotr TOMASZEWSKI 19:58
W klasyfikacji pań:

Agnieszka ZAŁOGA-SIKORSKA 22:34
Karolina ROMAŃSKA 24:36
Monika MURAWSKA 24:52
Szczegółowe wyniki dostępne

http://www.parkrun.pl/swinoujscie/rezultaty/weeklyresults/?runSeqNumber=49

Zespół pakrun Świnoujście dziękuje wszystkim, którzy pomogli zorganizować sobotni bieg, wolontariuszom oraz stałym sponsorom Uzdrowisku Świnoujście, Hotelowi „Trzy Wyspy” i Stowarzyszeniu Trzeźwościowemu „HOL”
A już za tydzień wyjątkowy 50. parkrun – Bieg Piracki z okazji Dni Morza ( szczegóły wkrótce).

Zespół parkrun Świnoujście

e: swinoujsciebiuro@parkrun.com
w: www.parkrun.pl/swinoujscie
w: www.parkrun.pl
FB: parkrun Świnoujście