Oświadczenie – Szanowni Mieszkańcy,

w związku z publikacją byłych członków Zarządu Osiedla Warszów, którzy pomówili nas o nieuczciwe i agresywne działania pragniemy przedstawić Państwu nasze stanowisko w tej sprawie. Treść opublikowanego przez nich oświadczenia jest nieprawdziwa i ma na celu odwrócenie uwagi od prawdziwego powodu rezygnacji oraz ucieczkę od odpowiedzialności
za dotychczas podejmowane decyzje.

reklama

Jako członkowie Zarządu Osiedla nigdy nie prowadziliśmy działań na szkodę osiedla. Zawsze zachowywaliśmy się w sposób uczciwy i koleżeński do reszty członków naszego samorządu osiedlowego. W przeciwieństwie do pozostałych, głosimy wyraźne stanowiska w trudnych sprawach dotyczących osiedla w tym m.in.: w sprawie bloku przy Modrzejewskiej 20, szkodliwej działalności przemysłu czy planowanej budowie terminala kontenerowego.

Wątpliwości co do pracy Zarządu Osiedla jest więcej. Przykładem jest nie rozliczenie na zarządach żadnej z przyjętych dotacji, których była przewodnicząca zarządu się.. wstydzi? Na
ostatnim spotkaniu z mieszkańcami podała np. informacje, że zarząd nie korzysta z pieniędzy Zarządu Portów Szczecin- Świnoujście- co jest nieprawdą. Ta instytucja- za co wypada jej podziękować- dotowała przynajmniej dwie osiedlowe imprezy. Według części znanej nam dokumentacji niektóre dotacje wpływały de facto na.. prywatne konta byłych członków.

Przykro nam, że niektórzy- byli już członkowie- nie potrafią zrozumieć faktu że każdy z nas został wybrany jako reprezentant mieszkańców, a nie przedstawiciel partii, czy określonego lobby. Czy byli członkowie zarządu osiedla, jednocześnie Grupy Morskiej czasem o tym nie zapomnieli, wytykając nam określone sympatie? Swoimi działaniami przerzucają konflikt w radzie miasta na nasze Osiedle, ewidentnie działając na szkodę naszej społeczności.

W przeciwieństwie do byłych członków zarządu nie będziemy uciekać od odpowiedzialności i w wyznaczonym terminie stawimy się na spotkaniu z mieszkańcami także po to by poddać się ich weryfikacji.

Będzie to także dobra okazja, aby przekazać fakty dotyczące w/w spraw, a także aby przeprowadzić wybory uzupełniające do naszego samorządu osiedlowego. Mamy nadzieję, że nowa rada osiedla będzie prawdziwym przedstawicielem lokalnej społeczności. Dzięki harmonijnej współpracy z kolegium prezydenckim, radą miasta i innymi podmiotami prawnymi swoją pracą przyczyni się do rozwoju osiedla i zabezpieczeniu podstawowych potrzeb naszej społeczności.

Dorota Turlejska

Dariusz Krzywda