Pokoleniowy bieg parkrun

W sobotę (25.02.2017) 33. parkrun przywitano w iście wiosennym nastroju. Aż 70 osób przybyło, aby rano pobiegać i pochodzić, część z nich przyprowadziła swoich czworonożnych przyjaciół.
Wyjątkową atrakcją było to, że na bieg stawiły się cztery wyjątkowe kobiety: Gabriela, Iwona, Monika i Dominika, wszystkie z jednej rodziny – prababcia, babcia, mama i córka. To wspaniałe, że ideę aktywnego spędzania czasu propagują aż cztery pokolenia kobiet.
Rozgrzewający sobotni bieg – Janusz Walkowiak przeprowadził prawdziwą biegową rozgrzewkę, jak na trenera wielu pokoleń – świnoujskich biegaczy i biegaczek przystało, po czym cała, jakże liczna grupa wyruszyła w trasę poprzedzona pędzącą na rowerze jak wicher Joanną Bilard.

Wśród mężczyzn trzy pierwsze miejsca zajęli:
1. Robert Derda 19:59
2. Felix Keller 20:49
3. Damian Mikiewicz 21:16
Wśród kobiet trzy pierwsze miejsca zajęły:
1. Małgorzata Śliwińska 25:12
2. Monika Murawska 26:06
3. Ewa Witkowska 27:44
Szczegółowe wyniki biegu znajdziecie tu: http://www.parkrun.pl/swinoujscie/rezultaty/weeklyresults/…

Siedem osób pokonało trasę po raz pierwszy. Wśród biegaczy oprócz mieszkańców Świnoujścia, przywitano także gości z Krakowa, Wrocławia i Szklarskiej Poręby i po raz kolejny niemieckich biegaczy z Laufmützen – Usedom. Słoneczna, wiosenna aura sprzyjała ustanawianiu rekordów, aż 16 osób poprawiło swoje dotychczasowe rezultaty. Wszystkim uczestnikom dzisiejszego biegu zespół parkrun serdecznie gratuluje. Na mecie gorącą herbatkę przygotowaną przez Piotra, ciasteczka i batoniki serwowała, jak zawsze pięknie uśmiechnięta, Aneta.

Zespół parkrun, dziękuje sponsorom: Uzdrowisku Świnoujście, Hotelowi ” Trzy Wyspy”, Stowarzyszeniu Trzeźwościowemu HOL Podziękowania także dla 16 wolontariuszy, biegaczy i „kijkarzy”, jak podkreślają: bez Was nie byłoby tak udanej zabawy.

parkrun wspomaga dwuletniego Maksia Surmy ze Świnoujścia i przypomina o możliwości przekazania 1% podatku numer konta dostępny https://www.facebook.com/Pomagam-Maksiowi-202753793507443/…

A już w sobotę (04.03.2017) organizatorzy zapraszają na podsumowujący 34.parkrun.

Zespół parkrun Świnoujście

e: swinoujsciebiuro@parkrun.com
w: www.parkrun.pl/swinoujscie
w: www.parkrun.pl
FB: parkrun Świnoujście