Strona główna » Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

by Świnoujście w sieci

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

W dniach 20-26 lutego 2017 r. wzorem lat ubiegłych obchodzony będzie „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”.

Głównym celem tej inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na uprawnienia pokrzywdzonych przestępstwem. W Prokuraturze Okręgowej w Szczecinie przy ul. Stoisława 6 oraz prokuraturach rejonowych okręgu szczecińskiego prokuratorzy będą pełnili dyżury, w trakcie których pokrzywdzeni będą mogli uzyskać informacje na temat przysługujących im praw.

Prokuratura Rejonowa w Świnoujściu

20 lutego 2017 r.
7:30-15:30 – Sylwia Purcha
21 lutego 2017 r.
7:30-15:30 – Sylwia Purcha
22 lutego 2017 r.
7:30-15:30 – Włodzimierz Cetner
23 lutego 2017 r.
7:30-15:30 – Małgorzata Konczalska
24 lutego 2017 r.
7:30-15:30 –Piotr Botuliński
25 lutego 2017 r.
10:00-13:00 – prok. Piotr Botuliński

Przed nami kolejny, już 16. Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Od 20 do 26 lutego 2017 r. każdy zainteresowany będzie mógł uzyskać bezpłatną poradę prawną prokuraturach regionalnych, okręgowych i rejonowych w całym kraju.

W organizację obchodów – oprócz Ministerstwa Sprawiedliwości i Prokuratury Krajowej – aktywnie włączyli się asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi, policjanci oraz inni specjaliści.

Dzięki zaangażowaniu się w obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem wspomnianych podmiotów dyżury będą miały charakter interdyscyplinarny. Ich interdyscyplinarność polegać będzie na tym, że informacji udzielać będą nie tylko prokuratorzy, adwokaci, radcowie prawni, notariusze, aplikanci adwokaccy, radcowscy i notarialni, funkcjonariusze Policji, kuratorzy sądowi i komornicy, ale także psycholodzy, lekarze, pracownicy pomocy społecznej.

Idea obchodów Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw zrodziła się w 2000 r. w Ministerstwie Sprawiedliwości i ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Jest ona związana z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. W Polsce dzień ten został ustanowiony Dniem Ofiar Przestępstw na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003 r. o ustanowieniu 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Ma on służyć przypominaniu o trudnej sytuacji ofiar przestępstw i ich rodzin.

Informacje o dyżurach pełnionych przez prokuratorów udzielających porad prawnych zostaną zamieszczone w formie komunikatów na tablicach informacyjnych i stronach internetowych prokuratur regionalnych i okręgowych.

W tym roku szczególna uwaga poświęcona będzie zagadnieniom związanym z uprawnieniami wynikającymi z ustawy z dnia 7 lipca 2005 roku o państwowej kompensacie przysługującej ofiarom niektórych czynów zabronionych.

Fit Babcia robi formę


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

18 − piętnaście =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW