Miejskie podsumowanie działań świnoujskiego sztabu WOŚP

Gdy zaproszeni do udziału w miejskim podsumowaniu 25 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wchodzili we wtorek 14 lutego do Sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej witał ich licznik świnoujskiego sztabu z kwotą jaka widniała na nim od finałowej nocy. 223 tysiące 742 złote robiło wrażenie. Jak się jednak okazało nie była to ostateczna kwota. Aukcje internetowe przedmiotów wystawionych przez świnoujski sztab podbiły zebrana kwotę do wysokości 260 tysięcy 565 złotych. To wynik, którym Świnoujście zawstydza wiele innych, większych nawet miast.
Oprócz pieniędzy zebrano również pokaźną ilość bezcennego leku. Uczestnicy akcji „kropla krwi dla WOŚP”- honorowi krwiodawcy, oddali łącznie 77,4 litra krwi pełnej! Na ten sukces pracowało wielu ludzi. Oprócz sztabu orkiestry i 200 wolontariuszy 25 finał WOŚP w Świnoujściu wsparły władze miasta i miejskie firmy oraz cała rzesza sympatyków orkiestry; mieszkańców, przedsiębiorców. Członkowie sztabu wręczali wszystkim podziękowania i pamiątkowe dyplomy. Ale nie tylko organizatorzy orkiestry dziękowali. W spotkaniu wzięły także udział władze miasta z prezydentem Januszem Żmurkiewiczem i przewodniczącą Rady Miasta Joanną Agatowską.

reklama

Zwracając się do zebranych, prezydent Świnoujścia podkreślił ogromną pracę jaką wykonują organizatorzy i wolontariusze WOŚP.

-”To nie tylko pieniądze przeznaczone na sprzęt do leczenia dzieci i seniorów są jedynym efektem tej wspaniałej akcji”- mówił Janusz Żmurkiewicz wskazując na wielką wychowawczą rolę orkiestry i życząc by także w kolejnych latach sztabowi WOŚP udawało się w równie udany sposób integrować mieszkańców wokół szczytnego celu.

Organizatorom podziękowała także prezes świnoujskiego szpitala miejskiego Dorota Konkolewska. Prezes miała okazję przypomnieć, że świnoujski szpital od lat otrzymuje sprzęt zakupiony przez WOŚP i także po tegorocznym finale oczekujemy na kolejne urządzenia medyczne.

Na spotkanie zaproszeni zostali również przedstawiciele innych firm i zakładów oraz prywatni przedsiębiorcy, którzy wspierają WOŚP. Nie chodzi tu jedynie o napełnianie skarbonek orkiestry ale o rozmaite formy pomocy i współpracy. Od logistycznej, poprzez zabezpieczenie imprez do opieki nad bezpieczeństwem wolontariuszy. Podziękowania trafiły do policjantów, strażaków, dyrekcji Żeglugi Świnoujskiej i wielu innych.
Osobna część podsumowania poświęcona została medialnemu obliczu świnoujskiego finału. To także jeden z
elementów sukcesu naszego tegorocznego grania. Relacjom w ogólnopolskich mediach towarzyszyła wielka aktywność lokalnych i regionalnych redakcji. Praca fotoreporterów i dziennikarzy przybliżyła mieszkańcom wydarzenia i klimat finału ale także zwracała uwagę na najistotniejsze cele i efekty wielkiego zrywu serc. Jednym z efektów tej pracy były zaprezentowane w czasie spotkania zdjęcia i relacje telewizyjne.

Oczywiście, szefowa sztabu hm Iwona Postulka nie zapomniała także o swoich najbliższych współpracownikach. „Zagrajmy razem w przyszłym roku!” takie słowa widniejące na pamiątkowych dyplomach to wyraz nadziei, że 26 finał i kolejne będą w Świnoujściu z roku na rok coraz lepsze!

Maciej Napiórkowski

Rzecznik świnoujskiego sztabu WOŚP