Nie grali: Sebastian Podhorodecki, Marcin Ninca.

Jantar: Krzysztof Przybyszewski, Wojciech Andrzejewski, Gracjan Kubiński, Seweryn Wójcik, Marcin Jóźwiak, Paweł Krysiewicz (77 Krystian Jurkiewicz), Hubert Galec (46 Paweł Żabierek), Dawid Kuczyński, Krzysztof Wróbel, Damian Kłonis (46 Krzysztof Wysocki), Mateusz Ciesielski.
Nie grali: Jarsoław Ciesielski, Maksymilian Kalaszyński, Dominik Salamon.
Trenerzy: Krzysztof Wróbel, Jarosław Ciesielski.

Flota: Welka (16).
Jantar: Ciesielski (3).

Sędziowali: Piotr Barański, Piotr Bitel, Mateusz Szeliński.

Widzów: 350.

Dzisiejszym zwycięstwem nasz dzielny zespół przypieczętował awans do klasy okręgowej. Nic już nam tego nie odbierze! Gratulacje dla zawodników, trenerów, działaczy i kibiców, tych którzy byli z nami od początku do końca, niekoniecznie ciałem, ale przede wszystkim sercem i duchem.
Że musi to nastąpić było wiadomo od dawna. Pytanie tylko kiedy? Sąsiadka z Międzyzdrojów deptała po piętach i cały czas siała ziarno niepokoju. Ale dzięki i chwała jej za to. Po pierwsze: czapki z głów za determinację, po drugie: dzięki temu nasz zespół, czując za plecami oddech, musiał w każdym meczu grać na sto procent i nie mógł pozwolić sobie na najmniejszy zastój. W końcu nadeszła chwila w której miało nastąpić lapidarne: wóz albo przewóz. To było dziś, choć jeszcze istniała furtka za tydzień. Ale już jest otwarta i zablokowana. Nic już nie odbierze nam pierwszego miejsca i awansu!
Los, który zazwyczaj jest najlepszym reżyserem, powierzył na tę chwilę bardzo trudne zadanie. Postawił naprzeciwko “tę trzecią”, czyli drużynę Jantara Dziwnów. Zespół zagadkowy, bo z jednej strony ten sam, z którym jesienią wygraliśmy na jego boisku 3-0, z drugiej posiadający zbliżone atuty, dający niepokój przysłowiowej kosy na kamień.
Obawy nie były bezpodstawne, ale na szczęście los uśmiechnął się do nas. Wygraliśmy 2-0, mając cały czas sytuację pod kontrolą. Nie znaczy to jednak, że rywal nie miał nic do powiedzenia. Przeciwnie: nie wykorzystał kilku sytuacji, których zmarnowanie jest sztuką. Ale zwycięstwo od momentu objęcia prowadzenia nie było jednak zagrożone.
A nastąpiło to w 10 minucie. Szarżującego w polu karnym Skwarę podciął Andrzejewski i sędzia wskazał na jedenasty metr. Nowak nie dał Przybyszewskiemu żadnych szans i Flota objęła prowadzenie, dające awans do wyższej klasy. Teraz należało je utrzymać, a do tego jak wiadomo nie ma nic lepszego jak kolejne bramki. Najważniejsze jednak jej nie stracić, przynajmniej dopóki nie strzeli się drugiej. A to nie było proste w 12 minucie po ostrym strzale Galca, który Hnat z trudem wyciągnął na róg. Później były szanse na podwyższenie wyniku ale ani Helt, ani Trafalski nie wykorzystali sytuacji sam mna sam, a Zięty uderzył zaskakująco, ale zbyt lekko by pokonać Przybyszewskiego. W 39 minucie jednak padła druga bramka. To Helt z podania Maślaka uderzył głową i piłka po koźle wpadła do bramki Jantara. W 42 idealnej okazji nie wykorzystał Ciesielski.
Jeśli chodzi o drugą połowę to najważniejszą informacją jest, że się odbyła. Ale nie można też powiedzieć, że tak zupełnie nic się nie działo. W 66 minucie Skwara ograł bramkarza a piłkę z bramki wybił głową Ciesielski. Z kolei w 71 Mickiewicz zagrał na głowę będącego na siódmym metrze Skwary, ten jednak minimalnie nie doskoczył. Jednak więcej okazji w tej odsłonie miał Jantar, ale nawet tak doświadczeni zawodnicy jak Wróbel czy Andrzejewski fatalnie pudłowali, a lob Żabierka z trudem, ale wybronił Hnat.
A więc okręgówka jest nasza. A wy wszyscy, którzy cieszyliście się, że Floty już nie ma, złośćcie się i zgrzytajcie zębami.