fot BIK

Pionierzy u Prezydenta.

Pani Mira Lasak oraz Panowie Józef Górski, Tadeusz Goliński i Henryk Szczodrowski spotkali się dziś w Urzędzie Miasta z Prezydentem Świnoujścia Januszem Żmurkiewiczem.

Zaproszeni goście zostali wyróżnieni specjalnymi, okolicznościowymi medalami z okazji 70-lecia polskiego Miasta Świnoujście. Tym samym dołączyli do grona Pionierów, którzy takie medale otrzymali na uroczystej sesji Rady Miasta w dniu 11 listopada ubiegłego roku.

Spotkanie było okazją do wspomnień oraz rozmów o trudnych początkach i historii polskiego Świnoujścia, ale także planów dotyczących dalszego rozwoju miasta.

  • Jesteście żywą historią Świnoujścia. To wy odbudowywaliście ten piękny przedwojenny kurort, który dziś należy do najpiękniejszych na polskim wybrzeżu. Wnieśliście też na wyspy to, co najważniejsze – polską kulturę i tradycję, tak ważną dla kolejnych pokoleń mieszkańców naszych wysp- powiedział Prezydent Janusz Żmurkiewicz.

  • Jesteśmy dumni z tego, że mieszkamy w Świnoujściu. Największym źródłem radości i uznaniem dla naszej pracy jest to, gdy widzimy, jak nasze ukochane miasto pięknieje z dnia na dzień, dzięki pracy Pana i wielu młodych świnoujścian – mówili podczas spotkania Pionierzy.
    Oprócz medali Pionierzy otrzymali również albumy o Świnoujściu, w których, na prośbę gości , Prezydent wpisał imienną dedykację.

Tekst/fot BIK

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News