Zapraszamy na spotkanie z Aleksandrą Baltissen 20 listopada o godzinie 17:00 Biblioteka Główna w Świnoujściu przy ul. Piłsudskiego 15

Aleksandra Baltissen – urodziła się 18.11.1966 r. w Stargardzie Szczecińskim.

Absolwentka III Liceum Ogólnoksztalcacego im. M. Kopernika w Szczecinie, absolwentka Studium Oświaty i Kultury w Warszawie, uczestniczka Centralnego Ośrodka Metodyki i Upowszechniania Kultury w Warszawie – Warsztaty Twórcze Instruktorów Teatru Dziecięcego, absolwentka dwuletniej szkoły dla kosmetyczek – dyplom holenderski. Od 1992 roku mieszka w Holandii dokąd zawiodła ją miłość.
Ma dwóch synów. Wolny czas poświęca na pracę w wolontariacie Brunssumse Water Vrienden (nauka pływania dzieci ), a także w De Zonnebloem (działalność na rzecz ludzi dotkniętych chorobą).
W wolnych chwilach pisze i prezentuje swoją twórczość na http://www.aleksandra.nl/

Autorka pięciu indywidualnych tomików poezji: „Kwiaty wierszem” /Art Colony/, „Całuj życie” , „Serce mówi do serca”, „Kwiaty szczęścia” oraz „Dalczego tak” /KryWaj/.

Publikuje m.in. w antologiach: „Antologia Poetów Wybranych”, Almanach Literacki „Dla Jego Bolesnaj Męki”, Almanach Papieski i „Na literackiej scenie” – Koszalińska Scena Literacka.
Poezja w/w autorki objęta jest patronatem „Towarzystwa Jedność pod opieką św.Wojciecha” z Heerlen, a polecana była przez portal http://polonia.nl/ jak również przez Polsko – Niderlandzkie Stowarzyszenie Kulturalne http://www.pnkv.nl/

A.Baltissen jest także aktywnym członkiem Stowarzyszenia Polaków w Brunssum NL.

W 2014 roku została nominowana do tytułu Polonusa Roku 2014 w Holandii w dziedzinie kultura.

Pisze także wiersze w języku niderlandzkim i jest członkiem Heerlens Schrijverscafé. Jej poezję można znaleźć w zbiorowym wydaniu książki (prezentacja 5 grudzień 2015 roku) pt.: „MijnTijd” /”Mój czas”

https://www.facebook.com/events/932357613502643/


Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News