W minioną sobotę i niedzielę, WOPR wspólnie z Polskim LNG, zorganizowało kolejną edycję programu „Bezpieczna plaża”, którego celem jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa na plażach Świnoujścia. Turyści zdobywali wiedzę w Szkole Pierwszej Pomocy, a także uczestniczyli w emocjonujących pokazach ratownictwa wodnego. Kolejne pokazy już w następny weekend!

– Turyści mieli do wypełnienia cztery zadania, w tym musieli ułożyć na magnetycznej tablicy kolejność postępowania podczas udzielania pierwszej pomocy, a później zademonstrować na fantomach jak to się robi w praktyce – relacjonuje Apoloniusz Kurylczyk, dyrektor zachodniopomorskiego WOPR. – Drugie zadanie polegało na wykorzystaniu podręcznego sprzętu ratowniczego, czyli celnym rzucie rzutką ratowniczą do koła ratunkowego. W trzecim zadaniu uczestnicy musieli zaplanować Bezpieczne Kąpielisko, a w ostatniej konkurencji z karty zadań poznawali bezpieczne zasady funkcjonowania terminalu LNG w Świnoujściu.

W edukacyjnych konkursach wzięło odział 21 zespołów składających się z co najmniej dwóch członków rodziny – rodzica i dziecka. Każdy uczestnik otrzymał nagrody ufundowane przez Polskie LNG.
– Pogoda tym razem dopisała, dlatego turyści nie dość, że uczyli się udzielać pierwszą pomoc, ale podziwiali także spektakularne pokazy ratownictwa wodnego realizowane przez członków Grupy Interwencyjnej WOPR Świnoujście na plaży w dzielnicy Warszów, tuż obok powstającego gazoportu – dodaje Apoloniusz Kurylczyk.

Kolejna edycja imprezy już następny weekend. Zapraszamy na lewobrzeżną stronę Świnoujścia w sobotę i niedzielę od godz. 10. Oprócz konkursów i zabaw dla dzieci, odbędą się wspólne pokazy ratownictwa WOPR Świnoujście, Policjantów Komendy Miejskiej w Świnoujściu oraz ratowników niemieckiego Wasserwchtu

Więcej informacji o projekcie na portalu edukacyjnym spółki: www.lng.edu.pl

W ramach „Bezpiecznej plaży”, jak co roku, ratownicy rozdają dzieciom specjalne opaski bezpieczeństwa. Taka dziecięca wizytówka zawiera numer telefonu rodzica, który napisany niezmywalnym tuszem, pozwala na szybki kontakt z opiekunami.
wopr

wopr

wopr

wopr

woprwopr