Program imprez na luty 2015.

LUTY 2015

01.02. niedziela

godz.10.20 Zwiedzamy Karsibór
Marsz turystyczno – rekreacyjny, z kijkami lub bez, dystans około 15 – 16 km
zbiórka przed dworcem PKP (Warszów), dojazd na wyspę Karsibór autobusem
Organizator: Stowarzyszenie Trzeźwościowe HOL
godz. 11.00
godz.12.45 Mecze finałowe Świnoujskiej Basket Ligi
godz.13.15 Wręczenie nagród
Hala sportowa OSiR, ul. Piłsudskiego 9
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Wstęp wolny
godz.18.00
godz.19.45 Rozgrywki Rekreacyjnej Ligi Siatkówki
Hala OSiR, ul. Piłsudskiego 9
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Wstęp wolny

02.02. poniedziałek

godz. 11.00 Spacer z kijkami po plaży
dystans około 2 km, spacer z instruktorem
Zbiórka, Ośrodek Irys, ul. Żeromskiego 2
Organizator: Ośrodek Irys
Opłata 5 zł, w cenie wypożyczenie kijków

03.02. wtorek

godz.19.30 Wieczór muzyczny
akordeon i saksofon – Mirosław Sienicki
Ośrodek Irys, ul. Żeromskiego 2
Organizator: Ośrodek Irys
Bilety w cenie 5 zł do nabycia na miejscu, wcześniejsza rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 91/ 321 26 76

04.02. środa

godz. 11.00 Karnawałowy Bal Malucha
Filia MDK Warszów, ul. Sosnowa 18
Organizator: Miejski Dom Kultury. Przedszkole Miejskie nr 9
Wstęp wolny
godz.19.15 Rozgrywki Rekreacyjnej Ligi Siatkówki
Hala OSiR, ul. Piłsudskiego 9
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Wstęp wolny
godz.19.30 „Podróż przez Świnoujście”
Pokaz slajdów o dawnym Świnoujściu w jęz. niemieckim
Ośrodek Irys, ul. Żeromskiego 2
Organizator: Ośrodek Irys
Bilety w cenie 5 zł do nabycia na miejscu.

05.02. czwartek

godz.18.00 Sonata Scrabble
spotkanie przy Scrabble dla wszystkich
Cafe Sonata, ul. Marynarzy 7
Organizator: Cafe Sonata
Wstęp wolny
Rozgrywki Rekreacyjnej Ligi Siatkówki
godz.19.00 Hala OSiR, ul. Piłsudskiego 9
godz.19.45 Hala ZSO, ul. Witosa 12
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Wstęp wolny

06.02. piątek

Kino Orange
godz. 10.00 Paddington (2D, dubbing)
godz. 12.00 Hiszpanka
godz. 15.00 Carte Blanche
godz. 17.00 Hiszpanka
godz. 19.30 Bezwstydny Mortdecai
godz. 21.30 Ziarno prawdy
Sala teatralna MDK, ul. Matejki 11
Organizator: Miejski Dom Kultury
Bilety w cenie 13 zł normalny do nabycia przed seansem, lub na stronie www.kinoorange.pl

godz. 11.00 Spacer z kijkami po plaży
dystans około 2 km, spacer z instruktorem
Zbiórka, Ośrodek Irys, ul. Żeromskiego 2
Organizator: Ośrodek Irys
Opłata 5 zł, w cenie wypożyczenie kijków

07.02. sobota

Kino Orange
godz. 11.30 Paddington (2D, dubbing)
godz. 13.30 Hiszpanka
godz.16.00 Ida
godz.18.00 Carte Blanche
godz.20.15 Ziarno prawdy
Sala teatralna MDK, ul. Matejki 11
Organizator: Miejski Dom Kultury
Bilety w cenie 13 zł normalny do nabycia przed seansem, lub na stronie www.kinoorange.pl

godz.14.00 Halowy turniej piłki nożnej
o Puchar Dyrektora OSiR Wyspiarz
dla drużyn uczestniczących w rozgrywkach Amatorskiej Ligi Piłkarskiej
Hala GP nr 3, ul. Norweska 12
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”

08.02. niedziela

godz.
09.00-11.30 Giełda numizmatyczna
monety, banknoty, odznaczenia, medale, widokówki, znaczki, itp.
Ciastkarnia „Karpatka”, u;. Grunwaldzka 47 a
Organizator: Koło Numizmatyczne w Świnoujściu
Wstęp wolny
godz.12.00 XIV Bałtycka „15”
dystans 15 km, promenada – plaża
bieg zaliczany do punktacji Międzynarodowej Ligii Biegowej
Zbiórka od godz.11.00, przy Pływalni Miejskiej, ul. Żeromskiego 62
Organizator: Klub Biegacza Jogging
Więcej na stronie: www.jogging.republika.pl

godz.18.00
godz.19.45 Rozgrywki Rekreacyjnej Ligi Siatkówki
Hala OSiR, ul. Piłsudskiego 9
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Wstęp wolny

09.02. poniedziałek

godz. 11.00 Spacer z kijkami po plaży
dystans około 2 km, spacer z instruktorem
Zbiórka, Ośrodek Irys, ul. Żeromskiego 2
Organizator: Ośrodek Irys
Opłata 5 zł, w cenie wypożyczenie kijków

10.02. wtorek

godz.19.30 Wieczór muzyczny
akordeon i saksofon – Mirosław Sienicki
Ośrodek Irys, ul. Żeromskiego 2
Organizator: Ośrodek Irys
Bilety w cenie 5 zł do nabycia na miejscu, wcześniejsza rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 91/ 321 26 76

11.02. środa

Rozgrywki Rekreacyjnej Ligi Siatkówki
godz.17.45 Hala ZSO, ul. Witosa 12
godz.19.15 Hala OSiR, ul. Piłsudskiego 9
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Wstęp wolny
godz.19.30 Spielen Sie mit
Wieczór rozrywkowy w języku niemieckim
Ośrodek Irys, ul. Żeromskiego 2
Organizator: Ośrodek Irys
Bilety w cenie 25 zł do nabycia na miejscu

12.02. czwartek

godz.16.00 Karnawałowo – walentynkowe zabawy muzyczne
konkursy dla dzieci i młodzieży
Filia MDK Przytór, ul. Zalewowa 40
Organizator: Miejski Dom Kultury
Wstęp wolny
godz.18.00 Sonata Scrabble
spotkanie przy Scrabble dla wszystkich
Cafe Sonata, ul. Marynarzy 7
Organizator: Cafe Sonata
Wstęp wolny
godz.18.30 W kręgu demonów i furii
spektakl teatralny w wykonaniu uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I
Sala teatralna MDK, ul. Matejki 11
Organizator: Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I, Miejski Dom Kultury
Wstęp wolny

13.02. piątek

godz. 11.00 Spacer z kijkami po plaży
dystans około 2 km, spacer z instruktorem
Zbiórka, Ośrodek Irys, ul. Żeromskiego 2
Organizator: Ośrodek Irys
Opłata 5 zł, w cenie wypożyczenie kijków
godz.17.00 Wieczorek taneczny z Walentynką
Filia MDK Warszów, ul. Sosnowa 18
Organizator: Miejski Dom Kultury
Wstęp wolny

14.02. sobota

Walentynkowy Turniej Tańca
Sala sportowa MDK, ul. Matejki 11
według oddzielnego planu

godz.17.00 Walentynkowa biesiada dla dorosłych
Filia MDK Przytór, ul. Zalewowa 40
Organizacja: Koło nr 1 PZERiI, Miejski Dom Kultury
Wstęp wolny

15.02. niedziela

godz.10.00 Marsz turystyczno rekreacyjny
dystans około 15 – 20 km
zbiórka przed sklepem Biedronka, ul. Nowokarsiborska 2
Organizator: Nordic Walking Usedom, Klub Nordic Walking Włóczykije
Więcej na stronie: www.wloczykije.swinoujscie.pl

Rozgrywki Rekreacyjnej Ligi Siatkówki
godz.18.00
godz.19.45 Hala sportowa OSiR, ul. Piłsudskiego 9
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Wstęp wolny

16.02. poniedziałek

godz. 11.00 Spacer z kijkami po plaży
dystans około 2 km, spacer z instruktorem
Zbiórka, Ośrodek Irys, ul. Żeromskiego 2
Organizator: Ośrodek Irys
Opłata 5 zł, w cenie wypożyczenie kijków
godz. 16. 00 Koncert z okazji 5. urodzin Biedronek
Filia MDK Warszów, ul. Sosnowa 18
Organizator: Miejski Dom Kultury
Wstęp wolny

17.02. wtorek

godz.19.30 Wieczór muzyczny
akordeon i saksofon – Mirosław Sienicki
Ośrodek Irys, ul. Żeromskiego 2
Organizator: Ośrodek Irys
Bilety w cenie 5 zł do nabycia na miejscu, wcześniejsza rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 91/ 321 26 76

18.02. środa

Rozgrywki Rekreacyjnej Ligi Siatkówki
godz.17.45 Hala ZSO, ul. Witosa 12
godz.19.15 Hala OSiR, ul. Piłsudskiego 9
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Wstęp wolny
godz.19.30 „Podróż przez Świnoujście”
Pokaz slajdów o dawnym Świnoujściu w jęz. niemieckim
Ośrodek Irys, ul. Żeromskiego 2
Organizator: Ośrodek Irys
Bilety w cenie 5 zł do nabycia na miejscu.

19.02. czwartek

godz.18.00 Sonata Scrabble
spotkanie przy Scrabble dla wszystkich
Cafe Sonata, ul. Marynarzy 7
Organizator: Cafe Sonata
Wstęp wolny
Rozgrywki Rekreacyjnej Ligi Siatkówki
godz.19.00 Hala OSiR, ul. Piłsudskiego 9
godz.19.45 Hala ZSO, ul. Witosa 12
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Wstęp wolny

20.02. piątek

godz. 11.00 Spacer z kijkami po plaży
dystans około 2 km, spacer z instruktorem
Zbiórka, Ośrodek Irys, ul. Żeromskiego 2
Organizator: Ośrodek Irys
Opłata 5 zł, w cenie wypożyczenie kijków
godz. 17.00 Wernisaż wystawy fotografii
godz.17.30 Wieczór poezji
Filia MDK Warszów, ul. Sosnowa 18
Organizator: Klub Literacki „Na Wyspie”, Miejski Dom Kultury
Wstęp wolny

21.02. sobota

godz.18.00 Wernisaż wystawy fotograficznej pt.: Rande-vous z Melpomeną
prace Mirosława Skrzypkowskiego
Galeria ART., ul. Wojska Polskiego 1/1
Organizator: Miejski Dom Kultury
Wstęp wolny

22.02. niedziela

godz.
09.00-11.30 Giełda numizmatyczna
monety, banknoty, odznaczenia, medale, widokówki, znaczki, itp.
Ciastkarnia „Karpatka”, u;. Grunwaldzka 47 a
Organizator: Koło Numizmatyczne w Świnoujściu
Wstęp wolny

Rozgrywki Rekreacyjnej Ligi Siatkówki
godz.18.00
godz.19.45 Hala OSiR, ul. Piłsudskiego 9
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Wstęp wolny

23.02. poniedziałek

godz. 11.00 Spacer z kijkami po plaży
dystans około 2 km, spacer z instruktorem
Zbiórka, Ośrodek Irys, ul. Żeromskiego 2
Organizator: Ośrodek Irys
Opłata 5 zł, w cenie wypożyczenie kijków

24.02. wtorek

godz.19.30 Wieczór muzyczny
akordeon i saksofon – Mirosław Sienicki
Ośrodek Irys, ul. Żeromskiego 2
Organizator: Ośrodek Irys
Bilety w cenie 5 zł do nabycia na miejscu, wcześniejsza rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 91/ 321 26 76

25.02. środa

godz.18.00 Koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej
Sala teatralna MDK, ul. Matejki 11
Organizator: Państwowa Szkoła Muzyczna, Miejski Dom Kultury
Wstęp wolny
Rozgrywki Rekreacyjnej Ligi Siatkówki
godz.17.45 Hala ZSO, ul. Witosa 12
godz.19.15 Hala OSiR, ul. Piłsudskiego 9
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Wstęp wolny
godz.19.30 Spielen Sie mit
Wieczór rozrywkowy w języku niemieckim
Ośrodek Irys, ul. Żeromskiego 2
Organizator: Ośrodek Irys
Bilety w cenie 25 zł do nabycia na miejscu

26.02. czwartek

godz.18.00 Sonata Scrabble
spotkanie przy Scrabble dla wszystkich
Cafe Sonata, ul. Marynarzy 7
Organizator: Cafe Sonata
Wstęp wolny
Rozgrywki Rekreacyjnej Ligi Siatkówki
godz.19.00 Hala OSiR, ul. Piłsudskiego 9
godz.19.45 Hala ZSO, ul. Witosa 12
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Wstęp wolny

27.02. piątek

godz.
09.00-17.00 Giełda gastronomiczna
Hotel Interferie, ul. Uzdrowiskowa 15

godz. 11.00 Spacer z kijkami po plaży
dystans około 2 km, spacer z instruktorem
Zbiórka, Ośrodek Irys, ul. Żeromskiego 2
Organizator: Ośrodek Irys
Opłata 5 zł, w cenie wypożyczenie kijków

28.02. sobota

godz.
09.00-15.00 Giełda gastronomiczna
Hotel Interferie, ul. Uzdrowiskowa 15

Wieczorki taneczne i dyskoteki

Codziennie

godz.15.00 Five
godz.19.00 Wieczorek taneczny
Sanatorium „Energetyk”, ul. Żeromskiego 4
Organizator: Sanatorium „Energetyk”
godz.19.00 Wieczorek taneczny
Kawiarnia Swarożyc, ul. Emilii Gierczak 1
Organizator: Marek Górniak
Wstęp 6 zł, (w poniedziałki nieczynne)
godz.21.00 Dyskoteka
Klub Penelopa, ul. Tadeusza Kościuszki 9
Organizator: Klub Penelopa
Wstęp wolny

Każdy czwartek

godz.19.30 Wieczór taneczny
muzyka na żywo, zespół Brass Beat
Ośrodek Irys, ul. Żeromskiego 2
Organizator: Ośrodek Irys
Bilety w cenie 5 zł do nabycia na miejscu, wcześniejsza rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 91/ 321 26 76
godz.21.00 Dyskoteka
Klub Alibi, ul. Żeromskiego 1
Organizator: Klub Alibi

Każdy piątek

godz.20.00 Dancing
Restauracja Gryfia, ul. Piłsudskiego 10
Organizator: Restauracja Gryfia
godz.21.00 Dyskoteka
Klub Alibi, ul. Żeromskiego 1
Organizator: Klub Alibi

Każda sobota
godz.20.00 Dancing
Restauracja Gryfia, ul. Piłsudskiego 10
Organizator: Restauracja Gryfia
godz.21.00 Dyskoteka
Klub Alibi, ul. Żeromskiego 1
Organizator: Klub Alibi

Każda niedziela

godz.21.00 Dyskoteka
Klub Alibi, ul. Żeromskiego 1
Organizator: Klub Alibi
WYSTAWY
Galeria „ART”
ul. Wojska Polskiego 1/1
Czynna od wtorku do soboty 12.00-18.00
– Wystawa malarstwa Wandy Denga-Szwaba (do 18.02.br.)
– Wystawa fotograficzna „Randez- vous z Melpomeną” prace Mirosława Skrzypkowskiego (od 21.02. do 13.03.br.)

Filia MDK Przytór, ul. Zalewowa 40
– Wystawa prac uczestników zajęć plastycznych
Galeria miejsce sztuki44
ul. Armii Krajowej 13
Czynna od wtorku do soboty 12.00- 18.00
– Wystawa Vyspa, plakatu B1 autorstwa Andrzeja Pawełczyka

Galeria “99”
Pasaż Żeglarski, ul. Boh. Września 83/10
Czynna: poniedziałek – piątek 10.00-17.00, sobota 10.00-14.00
– Malarstwo, grafika, rysunek i biżuteria Ewy Tomczak oraz Jacka Walczaka

Muzeum Rybołówstwa Morskiego
Plac Rybaka 1
Czynne
wtorek-niedziela 09.00 – 17.00
poniedziałek – nieczynne
www.muzeum-swinoujscie.pl
Stałe ekspozycje
– Historia miasta: przedwojenne i powojenne Świnoujście
– 100 lat temu na plaży
– Fauna i flora mórz i oceanów
– Sprzęt rybacki połowowy
– Instrumenty i pomoce nawigacyjne
– Złoto Bałtyku
– Historia polskiego rybołówstwa dalekomorskiego
– Żywa rafa koralowa
Wystawy
– Herb i widoki Świnoujścia jako motywy dekoracyjne przedmiotów użytkowych z przełomu XIX i XX wieku (od 08.12.br)
– 80 lat Harcerstwa na Pomorzu Zachodnim (od 06.02.br.)

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego
ul. Piłsudskiego 15
Czynna od poniedziałku do piątku 11.00 – 19.00
Galeria czynna: wtorki, czwartki i piątki 13.00 – 19.00
poniedziałki i środy 11.00-15.00
– Wystawa fotografii Krzysztofa Chomicza „Polowanie z bielikiem” (06.02.-06.03.br.)

Fort Anioła, ul. Jachtowa
Czynne codziennie od 10.00- 16.00
www.fortaniola.pl
– Wystawa biżuterii z bursztynu
– Wystawa sprzętu nawigacyjnego i banderek okrętów wojennych z całego świata
– Wystawa obrazy Bernardety Pewniak „Akty Kobiece”

Fort Zachodni – Muzeum Historii Twierdzy Świnoujście, ul. Jachtowa 1
Czynne codziennie 10.00 – 17.00
www.fortzachodni.pl
Stała ekspozycja
Historia twierdzy Świnoujście

Fort Gerharda – Muzeum Obrony Wybrzeża, ul. Bunkrowa 2
Czynne codziennie10.00- 16.00
www.fort-gerharda.pl
– Świnoujska Twierdza na przestrzeni wieków – wyposażenie i uzbrojenie żołnierzy stacjonujących w Twierdzy Świnoujście
Podziemne Miasto na Wyspie Wolin,
tereny leśnie – ul. Wolińska, zjazd przy przystanku kolejowym Świnoujście- Przytór
wejścia w weekendy o godzinach 12:30 oraz 15:00
www.podziemne-miasto.pl

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany programu